Vitajte v novej sezóne divadla SkRAT

Divadlo SkRAT v septembri odohrá divácky obľúbené predstavenia, v ktorých cez preň typický humor, otvára mnoho nadčasových aj aktuálnych tém. Vidieť ich môžu diváci nielen v ich domovskej scéne v bratislavskom A4 - priestore súčasnej kultúry, ale aj návštevníci festivalu Sám na javisku v Trenčíne.

Novú divadelnú sezónu SkRAT otvorí inscenáciou Extrakty a náhrady, o bizarnej zoznamovacej agentúre, ktorá využíva skutočne netradičné metódy, ako nájsť svojim klientom partnera. Tak ako v skutočnom živote, sa v nej stretnete s postavičkami, ktoré majú pri hľadaní partnerských vzťahov často veľmi zvláštne požiadavky, podmienky či predstavy.
Predstavenie Umri, skap a zdochni…!!! malo svoju premiéru už v roku 2005 a doteraz patrí k divácky najobľúbenejším. Optimistický smrtonosný opus, v ktorom traja kamaráti spomínajú na svojho, práve zosnulého priateľa, je obrazom čisto mužského sveta zbaveného akýchkoľvek masiek. Obohacujúce a zábavné pre dámy aj pánov.
Sériu troch monodrám Mono môžu tento mesiac vidieť diváci nielen v Bratislave, ale aj v Trenčíne na festivale Sám na javisku. Tri postavy a tri rôzne, pre nich životne dôležité problémy. Od prípravy na stretnutie s nepríjemným človekom, cez ženské telo uzavreté v rodinnom živote, až po herca, ktorý uvažuje, čím by vlastne chcel byť.
V septembrovom programe divadla SkRAT nebude chýbať ani ich najnovšia produkcia Rozlúčka s pohybovým aparátom. Výnimočná je okrem iného tým, že je pokusom o tanečnú inscenáciu a nepadne v nej ani jedno slovo. Herci sa tu stretávajú s rôznymi politikmi, celebritami, novinármi či fotografmi a nechávajú sa týrať všeliakými trénermi, koučmi a inými telovýchovnými pracovníkmi.
V závere mesiaca divadlo SkRAT odohrá inscenáciu TAbu, ktorá vychádza zo zásadného zistenia. To čo totiž bolo kedysi tabu, je dnes klišé a preto treba hľadať nové tabu. Je pokusom o hľadanie a vyjadrenie intímnych vnútorných stavov, doteraz nesformovaným jazykom.

Divadlo SkRAT pracuje výhradne so svojimi vlastnými textami a témami. Predstavenia vznikajú kolektívne na skúškach, no často často sa dotvárajú a kryštalizujú improvizáciou priamo na javisku. Domovská scéna autorského divadla SkRAT je v bratislavskom A4 - priestore pre súčasnú kultúru. Vstupné na predstavenia sú 7 € / 5 € študenti, pričom študenti VŠMU, AU a konzervatórií majú extra zvýhodnené vstupné 2 €.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji, jednoduchým kliknutím na Vami vybrané predstavenie.

6.9. o 20:00 / štvrtok / Extrakty a náhrady
11.9. o 20:00 / utorok / Umri, skap a zdochni…!!!
13.9. o 20:00 / štvrtok / Mono
14.9. o 20:00 / piatok / Mono - hosťovanie na festivale Sám na javisku v Trenčíne
18.9. o 20:00 / utorok / Rozlúčka s pohybovým aparátom
25.9. o 20:00 / utorok / Extrakty a náhrady
27.9. o 20:00 / štvrtok / TAbu