Divadlo SkRAT a Teatr Ósmego Dnia: Summit_2.0

Účinkujú: Lucia Arendášová, Lucia Fričová, Sandra Polovková, Vlado Zboroň, Milan Chalmovský, Boris Adamčík, Martin Kokavec, Ewa Wójciak, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki, Adam Borowski, Jakub Staskowiak, Piotr Najrzał, Jacek Chmaj

Koordinácia a produkcia: Agata Podemska, Sandra Polovková, Ľubo Burgr

Summit_2.0 je monumentálne, plenérové herecké predstavenie v otvorenom priestore s použitím pohyblivých objektov. Predstavenie zobrazuje vládcov sveta, nablýskané celebrity, ktoré sa obklopujú honosnými predmetmi a bavia sa na účet ľudí, a – odlúčení od skutočnosti – rozhodujú o ich osude. Skepticky púšťajú medzi seba cudzinca spoza železnej opony, ktorý prichádza na primitívnom vozidle, pričom ho nakoniec pozývajú na veľkú hostinu, ktorej hlavným chodom je naporciovaný živý človek.

Nasleduje chvíľa nasýtenia, uspokojenia, dekadentnej únavy a ukojenia potreby perverznej zábavy. V rukách hrdinov sa objavujú detské pištole a začína sa vojna ako z mládežníckych, či počítačových hier. Nakoniec sa farebný svet mení na oceľovo monochromatickú vojenskú formáciu. Nasleduje nečakaná zmena atmosféry žartu, humoru a hostiny na otvorenú agresivitu. Svetu vládnucich sa však postaví svet nových generácií – mladých ľudí, ktorí si vyberajú iný životný štýl.
V predstavení dochádza ku konfrontácii práve týchto dvoch svetov a skutočností. Scény predstavenia nadväzujú na slávne filmy Luisa Buñuela Diskrétny pôvab buržoázie a Prízrak slobody.

Vznik inscenácie z verejných zdrojov ako hlavný partner projektu podporil Fond na podporu umenia. Ďalšími partnermi projekt sú: Poľský inštitút v Bratislave, BKIS, Ars Bratislavensis